Ознака: Берлускони

Меѓународен фудбал

Ел Шарави: Победата над Јуве нема цена

Младиот напаѓач на Милан верува дека неговиот тим може да дојде до победа во дербито на колото од Италијанската Серија „А“ лига против Јувентус. 20-годишниот Ел Шарави е најсветлата точка […]

Меѓународен фудбал

Милан ќе прави трампа: Пато за Балотели

Според најавите на одредени англиски медиуми, се шпекулира дека наводно Милан и Манчестер Сити би можеле да направат трампа во која би се нашле двајца млади напаѓачи. Бомба во зимскиот […]

Меѓународен фудбал

Монтоливо: Го допревме дното

Поранешниот капитен на Фиорентина изјави дека Милан бил на дното и од тоа излегол посилен. Италијанскиот репрезентативец вели дека Милан нема од што да стравува за натпреварот со Јувентус. „Од […]