Ознака: Берлускони

Меѓународен фудбал

Берлускони: Робињо премногу се премислува

Претседателот на екипата на Милан, Силвио Берлускони, изјави дека не е задоволен од тоа како бразилецот Робињо од ден во ден ги менува своите ставови и мислења. Италијанските медиуми веќе […]

Меѓународен фудбал

Галијани: Прво ќе се ослободиме од некои играчи, потоа ќе се „засилиме“

Потпретседателот на екипата на Милан, Адриано Галијани, изјави дека во наредниот период Милан ќе се обиде да го намали бројот на играчи во нивните редови а дури потоа ќе се […]

Меѓународен фудбал

Алегри загрижен поради дефанзивната линија

Тренерот на екипата на Милан во пресрет на мечот со Катанија е загрижен поради дефанзивната линија. Масимилијано Алегри има голем проблем да го состави тимот за наредниот дуел кој Милан […]

Меѓународен фудбал

Берлускони демантира: Нема трампа Пато-Балотели!

Претседателот на Милан, Силвио Берлускони, ги демантираше шпекулациите за можна трампа меѓу Милан и Манчестер Сити со Пато и Балотели. Берлускони не ги крие симпатиите кон напаѓачот на Манчестер Сити, […]

Меѓународен фудбал

Видео: Јуве падна на „Сан Сиро“, Милан со непостоечки пенал до победа

Очајното дерби го реши Рубињо од пенал, Јувентус одигра мошне слабо на овој дуел. Рубињо го постигна единствениот гол на мечот во 31-вата минута откако Јувентус беше оштетен а на […]

Меѓународен фудбал

Берлускони: Сити „се договори“ со Гвардиола

Првиот човек на екипата на Милан, Силвио Берлускони, изјави дека Манчестер Сити има план во иднина да го доведе Пеп Гвардиола. Според зборовите на Берлускони, Манчестер Сити го спрема теренот […]