Ознака: Билјана Ванковска

Македонија

Ванковска: Снимка протече и од Заев кога бараше поткуп, па после не се важеа

“Ај малку смањите доживљај! Снимка протече и од Заев кога го уценуваше Грујо и кога бараше поткуп, па после не се важеа зошто процуриле“, напиша на Фејсбук професорката Билјана Ванковска.

Македонија

Ванковска: Постојат соодветни „лекови“ познати од нормални држави

На прес-конференцијата на специјалната јавна обвинителка во оставка,  Катица Јанева со статус на Фејсбук се огласи и професорката Билјана Ванковска. „Не, не, ви велам: вакво џанк сценарио со пресврти од […]

Македонија

Ванковска: Она горчливо чувство кога кривичниот прогон не ти дава чувство на правда и сатисфакција!

-Она горчливо чувство кога кривичниот прогон не ти дава чувство на правда и сатисфакција, туку го доживуваш како манипулација и дефокусирање. Исто и со прогресивниот данок, кој е гол популизам. […]

Македонија

Профилот на Билјана Ванковска на Фејсбук – блокиран 24 часа

Гласниот критичар на политиките на сите влади, професорката Билјана Ванковска, 24 часа беше блокирана од социјалната мрежа Фејсбук. Според постот кој по пријавата за хакиран профил го објави професорката Ванковска, […]

Вести Македонија

Ванковска: Почнаа со укинување на РМ, со пиетет и со солзи да го издржиме денот!

За универзитетската професорка Билјана Ванковска денес е Ден на жалост. Според неа, синоќа почина парламентарната демократија. Таа на социјалните мрежи напиша: „Драги луѓе, не е знак на слабост или предавање кога […]

Вести Македонија

Со ваква драконска казна само продолжува да се крши кичмата на опозициските пратеници!

Јанкулоска осудена на 6 години затвор за набавка на мерцедес во државна сопственост, кој З.З. си го вози и за лични потреби! Ваква драконска казна е само уште еден од […]

Вести

Во превработено Министерство не можат да се најдат ДВАЈЦА компетентни луѓе

Во превработено Министерство не можат да се најдат ДВАЈЦА компетентни луѓе, кои би биле советници во кабинетот?! Чудно! Министерката јавно кажа дека ѝ било срам пред колегата од Норвешка да […]

Вести

Ванковска: Постапката на Џафери е во духот на либанскиот модел на споделување на власта

Професорката Билјана Ванковска се огласи со нов статус на својот Фејсбук профил. овој пат за седнувањето на Талат Џафери во претседателскиот кабинет. Ванковска пишува:-Ах, гледам Талат Џафери седнал во претседателскиот […]

Вести

Неморалното и нечесно однесување на Најчевска излегува на површина

Излегува на површина неморалното и нечесно однесување Мирјана Најчевска, која во јавноста делува како партиски мегафон на СДСМ и Зоран Заев. Универзитетската професорка Билјана Ванковска целосно ја разобличи Најчевска.-Оваа изјава на Евран […]

Вести

Ванковска: Оној упропасти бомби, овие упропастуваат тоа што преостана од бомбите

За ова ли протестираа шарените?, прашува универзитетската професорка Билјана Ванковска, додавајќи дека гласовите за Заев не беа дадени и за албанската платформа. Според професорката, Шарените прокоцкаа се за што наводно […]

Вести

Ванковска: Од огромна важност е Заев и СДСМ, да ги кажат волшебните зборови – не прифаќаме албанска Платформа

Заради превенција на несакани случувања, од ОГРОМНА ВАЖНОСТ е Заев и СДСМ да ја дефузираат оваа „бомба“, да ги кажат волшебните зборови: не прифаќаме албанска Платформа, дури и по цена […]