Ознака: Весли Снајдер

Меѓународен фудбал

Милито: Снајдер е важен дел од историјата на Интер

Соиграчот на холанѓанецот од екипата на Интер признава дека Весли Снајдер како играч има голем допринос во пишувањето на страниците на богатата историја на Интер. Додека во јавноста се шпекулира […]

Меѓународен фудбал

Јуве спремен да одвои 45 милиони евра за Снајдер

Англискиот Премиерлигаш Тотенхем може во зимскиот преоден трансфер-период да добие големо засилување во Весли Снајдер, кој како што пренесува „ЕСПН“ се согласил на условите кои му ги понудиле челниците на […]

Меѓународен фудбал

Шалке заинтересиран за Снајдер

Иако Весли Снајдер, наводно постигнал договор со Тотенхем, трансферот во премиерлигата според последните информации би можел да пропадне поради Шалке. Имено, како што е соопштено денес, Весли Снајдер дефинитивно го […]

Меѓународен фудбал

Кинески инвестиции за посилен Интер

Италијанците се ослободуваат од некои трошкови за да го намалат минусот и успеаа да ги исполнат условите за финансискиот фер-плеј. Секоја помош беше добредојдена. Прашања се појавија уште во летото, […]

Меѓународен фудбал

Баерн не е заинтересиран за Снајдер

Иако во медиумите се појави информацијата дека баварците сакаат да го доведат фудбалерот на Интер, а таквата можност ја негираше Јуп Хејнкес. Холанѓанецот од редовите на екипата на Интер, се […]