Ознака: Вест

Сцена

Ана Ивановиќ најави соопштување на ВАЖНА ВЕСТ во 17 часот. За што станува збор?

Почетокот на сезоната за тенис во 2017 година е тука, а веќе се шират новости. Ана Ивановиќ на социјалните мрежи најави дека „ќе сподели нешто важно со нас, во живо“.Објавата […]

Сцена

Водителката Здравкица Милиќ стана мајка по втор пат

Пред три години убавата македонска водителка Здравкица Билбиловска, сега Милиќ, на свет го донесе своето прво дете – ќерката Маша.Здравкица и нејзиниот сопруг Војислав како плод на љубовта добија станаа […]

Вести

Хилари Клинтон прогласена за мртва?!

Новинар на њујоршката телевизија Еј-Би-Си направи тежок лапсус кога објави дека починала кандидатката за претседател на САД од Демократската партија Хилари Клинтон.-Емисијата ја започнуваме со вонредни вести за смртта на […]

Сцена

Фото: Уште еден жежок едиторијал од Ким Кардашијан и Кание Вест

После насловната фотографија на магазинот L’Officiel Hommes, на која Ким Кардашијан и Кание Вест голи водат љубов, се појавија и останатите фотографии од жешкиот едиторијал на холивудскиот пар. Снимен во […]

Меѓународен фудбал

Нова минијатура на Бејл, Тотенхем го победи Вест Хем

Фудбалерите на Вест Хем и Тотенхем, со фантастичен натпревар го комплетираа 27.коло во англиската Премиер лига.Победата на „Аптон Парк“ ја однесоа играчите на Тотенхем, кои предводени од брилијантниот Герет Бејл […]