Ознака: виц

Вицотека

Појак виц немате слушнато: Тони Михајловски раскажува виц – Хорхе оди во посета на Русија (Видео)

Нашиот претседател отишол во посета на Русија. Го пречекува Медведев со убава лимузина и нашиот претседател го прашува: Бате Медведев твоја ли е таа лимузина? Леле, колку убава лимузинааа. Сакаш […]

Вицотека

Вицот за Трамп кој е најпопуларен во светот: Си биле Трамп, папата, Леброн и 10 годишно дете

Си биле Доналд Трамп, Папата, Леброн Џејмс и 10-годишно дете. Се возеле во авион кога тој наеднаш почнал да се руши. Нема начин да се спасат освен да скокнат со […]

Видео

Урнебесен ВИЦ на Тони Мухајловски – Ловџии и тунел

Познатиот Македонски актер Тони Михаловски пред неколку години сними видео вицеви кој беа поставени на youtube, целиот проект се викаше ДУХОВИТ. Видеата кој беа постевени на каналот на Духовит, првилекоа […]

Сцена

Смеење: Андрија Милошевиќ кажува нов виц

Популарниот црногорски актер Андрија Милошевиќ не престанува да ги засмејува обожавателите на социјалните мрежи. Често знае да објави видео во кое раскажува некој виц или шега, а со најновата видео […]

Вицотека

Слетало НЛО во Македонија покрај некоја биртија…

Виц на денотСлетало НЛО во Македонија покрај некоја биртија. Излегува вонземјанин и вели: „Јас сум Сатурн.” Македонците викаат: „Газда, дај еден Сатурн” Овој пак: „Јас сум Сатурн”. „Газда, дај уште […]