Ознака: ВКУСНО

Кулинарство

Рецепт за вкусна пица која содржи само 300 калории

Пицата е омиленото јадење за многумина, но таа може да биде и многу калоричен оброк. Со мали кулинарски трикови, пицата можете да ја трансформирате во диетално јадење во кое ќе […]

Кулинарство

Чоколадни коцки за кои се потребни само 20 минути

Колачите се омилениот десерт на многумина, но за нивната припрема е потребно многу време. Затоа, денес Ви претставуваме рецепт за брзи и вкусни колачи кои се одлични за секој дел […]

Кулинарство

Чоколадна торта од палачинки

Омилениот десерт – палачинките, сервирани во поинакво издание. Почестете се за успешната недела со вкусна и лесна торта.Потребни состојки:● 125 гр. брашно● 250 мл. млеко● 7 јајца● 2-3 лажички ванилин шеќер● 2 лажички + 30 […]

Кулинарство

Неодоливо кремаста салата од компири и копар

Оваа лесна салата од компир ќе ги воодушеви Вашите гости со неодоливиот мирис. Салатата може да се послужува топла или ладна, како предјадење.Потребни состојки: • 6 големи компири  • ¾ […]