Ознака: ВКУСНО

Кулинарство

ТАЈНАТА НА ЌЕБАПЧИЛНИЦИТЕ КОНЕЧНО ПОЗНАТА: ЕВЕ КАКО ДА СЕ ПРИГОТВИ СМЕСА ЗА СОВРШЕНИ ЌЕБАПЧИЊА

Најдобрите ќебапчиња според многумина се сараевските, а нивниот рецепт неодамна беше обелоденет и веќе е достапен на интернет.Дали навистина станува збор за врвниот деликатес од главниот град на Босна и […]

Кулинарство

Рецепт за највкусната пита која некогаш сте ја пробале

Вкусот на путерот, спанаќот и сирењето ја праваат оваа медитеранска солена пита незаборавна. Ваквото јадење може да го консумирате како предјадење или за вечера со чаша јогурт.Потребни состојки: • 8 […]

Кулинарство

Направете вкусен зебра колач

Овој колач е неверојатно вкусен и воедно декоративен. Доколку имате желба да го подготвите бидете сигурни дека ќе ги воодушевите вашите гости. Колачот зебра е доста едноставен. Брзо се подготвува […]

Кулинарство

Брзи тортички со спанаќ и козјо сирење

Доколку сакате да зготвите нешто едноставно, но немате доволно време, овие лесни тортички се одлични за Вас.Без премногу труд и талент за готвење, ова брзо предјадење, ручек или вечера не […]

Кулинарство

Идеални за есенските утра: Вкусни палачинки со јаболка и цимет

Вкусот на јаболко и цимет во комбинација со меко тесто сигурно ќе ги разведри вашите тмурни есенски денови.Овој рецепт за палачинки е многу едноставен – излупете четири големи јаболка и […]