Ознака: ВКУСНО

Кулинарство

НЕОПИСЛИВО колку оваа ПИТА со ПИЛЕ е вкусна! Мора да пробате уште утре!

Пита со пилешко: Неописливо вкуснаСостојки: 600 гр брашно цело пиле 4 големи главици кромид 1 лажичка сол лажица масло 2 лажици масло, лажичка сол, црн бибер топла вода +1,5 дл […]

Кулинарство

Експлозија на задоволство во устата: Компир dofine – Со само 3 состојки направете го ова исклучително вкусно јадење

Со само 3 состојки направете го ова исклучително вкусно јадењеОвој вкусен компир изгледа толку ефектно, што слободно може да се најде и на свечена трпеза. И не е тежок за […]