Ознака: ВКУСНО

Кулинарство

За дамите кои секогаш се во брзање – “Мрзеливи” лазањи

Затоа ви предлагаме постапка која ќе ви заштеди барем половина од времето за припрема на лазањи, а сепак ќе го задржите неодоливиот вкус на ова јадење. Потребни состојки: • 200 […]

Кулинарство

НАЈДОБРИОТ РЕЦЕПТ: ЗА ДОРУЧЕК МЕКИЦИ

Мекиците се традиционално јадење омилено и денес. Идеални за доручек, закуска и најубавите прослави, ова тесто неодоливо не потсеќа на детсвото и миговите поминати со семејството.Потребни состојки: 600г Екстра бело […]