Ознака: влада

Вести

Ова е најверојатниот состав на новата влада на Заев (имиња)

Ова е можниот состав на новата влада на Заев Вечерва во јавноста излезе скоро целиот список на имињата на новите министри во владата на СДСМ и ДУИ. Според информациите остануваат […]

Вести

ПЕНДАРОВСКИ УТРЕ ЌЕ МУ ГО ДАДЕ МАНДАТОТ ЗА СОСТАВ НА ВЛАДА НА ЗАЕВ 

ПЕНДАРОВСКИ УТРЕ ЌЕ МУ ГО ДАДЕ МАНДАТОТ ЗА СОСТАВ НА ВЛАДА НА ЗАЕВ Во 2006-та и во 2016-та, тогашните претседавачи Стојан Андов и Трајко Вељаноски, го известиле шефот на државата […]

Вести

Финален позитивен исход од средбата Заев- Ахмети , НЕМА!

Во Собранието по двочасовната средба, финален позитивен исход нема од Заев- Ахмети. Тие не успеаја да се договорат за новото парламентарно мнозинство и за тоа како ќе изгледа владата. По […]

Издвојуваме

Четирите фази на Мицкоски за формирање Влада

Четирите фази на Мицкоски за формирање Влада Четирите фази на Мицкоски за формирање Влада: 1. За време на изборната кампања: Идната Влада ќе ја формира ВМРО-ДПМНЕ, јас ќе бидам следниот […]

Издвојуваме

Отворено писмо до Владата на Република С. Македонија

Отворено писмо до Владата на Република С. Македонија Од Асоцијација на приредувачи на игри на среќа – АПИС чии членки се Групацијата Новоматик – Македонија (Адмирал, Астра и Казино „Фламинго“), […]

Вести

Македонски полициски синдикат: Владата да го поништи штетниот договор потпишан од Чулев

Денеска на прес конференција синдикатот побара од владата да го поништи, штетниот и противзаконски договор, потпишан од министерот Наќе Чулев. „Раководството на Македонскиот полициски синдикат во периодот кој што измина […]

Вести

Од 1 јуни се укинуваат работењето од дома и работењето во ротации

Од 1 јуни се укинуваат работењето од дома и работењето во ротации Владата денеска донесе и објави сет на мерки на својата седница. Вечерва беа објавени на прес конференција. Од […]