Ознака: глад

Живот

Еве неколку причини зошто јадете кога всушност не сте гладни

Сите сме виновни за прекршокот „полнење на стомаците кога всушност не сме гладни“. Свесно или несвесно, си дозволуваме храната да стигне до нашиот желудник, без тој да ја побарал. Кога […]

Живот

Причина зошто имате напади на глад во доцните часови

Оваа навика едноставно предизвикува дијабетис. Цел ден сте гладни, но вечерта надохнадувате за тоа, ова е честа грешка која е последица на брзиот живот кој го живееме.Неодоливата потреба за прејадување […]

Вести

Чавков во тешка здравствена состојба и штрајкува со глад

Поранешниот министер за внатрешни работи Митко Чавков, кому судот му одреди мерка притвор за случувањата во Собранието од 27-ми април, штрајкува со глад во затворот во Шутка.Чавков е во тешка […]

Живот

Ова дете умираше од глад, погледнете како изгледа денес

Светот беше шокиран по објавувањето на снимката од детето Салим од Јемен, на кого минатата година му предвидувале дека ќе умре од неухранетост.Салим бил симбол на патењето на граѓаните на […]

Живот

Единаесет видови на храна од кои ќе чувствувате повеќе глад

Се чувствувате гладни? Би  требало  да јадете. Но, што  доколку  храната која ја јадете  всушност   ве прави  погладни   отколку  што  бевте пред да навалите? Тоа е многу  честа  загатка. „Гладот  е  […]