Ознака: грабеж

Црна хроника

Ограбена касата од паркингот на Клинички центар

На 10.07.2019 година околу 23:37 часот во СВР Скопје било пријавено дека две лица извршиле разбојништво на наплатната каса од паркингот во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ и одзеле пари. Се […]

Црна хроника

Ограбено казино рано утрово во Скопје

Рано утрово околу 05 часот, во СВР Скопје било пријавено дека во казино на булевар „Митрополит Теодосиј Гологанов“ во Скопје непознат сторител извршил разбојништво и одзел пари од дневниот промет. […]

Црна хроника

Жена ограбена на скопскиот аеродром, додека ја претресувале и ги снемало 3.000 евра

Во 12,45 часот на Граничниот премин “Меѓународен Аеродром-Скопје“ од Стокхлом-Шведска допатувала 47-годишната A.B.P.E. од Глоговац-Косово, а со место на живеење во Шведска. По извршената пасошка контрола и проверка дозволен и […]

Вести

Од блинидрано возило во Словенија украдени милион евра

Од блиндирано возило на словенечка агенција за обезбедување во градот Цеље, кон крајот на минатата година биле украдени милион евра во готовина, објави денеска мариборскиот весник „Вечер“, посочувајќи дека словенечката […]

Занимливости

Сакаа да ограбат баба, но казната веднаш ги стигна: бабата им одржа лекција

Обидот на разбојници во Јужна Африка да украдат автомобил од една баба, доби поинаква насока. Жената со возилото влегла во својот заграден двор во Хаутенг, по што разбојниците вооружени искористиле […]

Црна хроника

Ограбен поштар во Скопје додека разнесувал пратки

Вчера околу 10.00 часот на улицата „Македонско Косовска Бригада“ во Скопје непознат маскиран сторител извршил разбојништво над А.Ф. (47) од Скопје, вработен како поштар во АД „Македонски пошти“.Сторителот со закана […]