Ознака: градинки

Вести

Дали ќе почнат со работа градинките во Македонија?

Здравствените власти и надлежните тела работат на план за враќање на децата во градинките, истакна на денешната прес конференција министерот за здравство, Венко Филипче. Како што рече министерот, враќањето на […]

Вести

Невакцинираните деца нема да бидат примени ниту во градинка, ниту во училиште

Нашите заложби се во насока вакцинацијата да стане задолжителна и невакцинираните деца да не смеат да се примаат ниту во градинка, ниту во училиште, изјави во гостувањето на „1ТВ“ министерот […]

Вести

Од 1 септември градинките ќе работат во две смени

Од 1 септември градинките треба да почнат со двосменско работење, соопшти денеска министерката за труд и социјална политика Мила Царовска.Согласно владината Одлука донесена на 10 јули годинава, првите смени ќе […]

Вести

Рангелова: Ќе се изградат 100 нови градинки

Проектот за 100 нови градинки беше предвиден во „Реално“ на ВМРО-ДПМНЕ, а граѓаните на предвремените парламентарни избори покажаа дека имаат доверба во програмата, смета претседателката на Унија на жени од ВМРО-ДПМНЕ, […]

Политички партии

ВМРО-ДПМНЕ ОК Прилеп: Инвестиции во 100 нови градинки

Една од стратешките приоритети и цели на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата за наредниот период, е да се продолжи со зголемување на економскиот раст и вработеноста, со постојаното зголемување на животниот стандард […]

Вести

Попоски: Во иднина ќе изградиме 100 нови градинки на територија на цела Македонија

-Во изминатите три години на територија на општина Аеродром се изградени три нови градинки и во следната програма е предвидено изградба на 100 нови градинки во Република Македонија, како и […]

Вести

Ѓорчев: Нови вработувања, градинки, училишта и спортски сали во Гостивар

Носителот на пратеничката листа на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ во ИЕ6 Владимир Ѓорчев, на денешната средба со граѓаните од Џамиџит маало во Гостивар рече дека програмата „Реално“ на […]

Вести

Ѓорчев: Ќе се градат нови градинки во секоја општина без исклучок

Во шестата изборна единица, на потегот Тетово-Гостивар-Дебар во секоја општина без исклучок ќе изградиме нови градинки затоа што има потреба, тоа е помош за родителите, посочи денес Владимир Ѓорчев,носител на […]