Ознака: гради

Љубов и секс

Нејзините гради го откриваат карактерот

За жената најмногу зборуваат нејзините гради, утврдија руските сексолози кои ја оживејаа заборавената наука за градите, според која обликот и големината на градите најмногу говори за некоја жена. И да, и силиконите […]

Љубов и секс

Кога градите се големи или пенисот е мал

Истражувањето што го спровеле на Универзитетската болница во Падови, покажало дека просечната должина на пенисот се намалува. Имено, откриле дека последниве 60 години, просечната должина на пенисот се намалила од […]

Занимливости

Тело за медал: Голите гради на двојничката на Џенифер Лопез (Видео)

 Се работи за убавата Џесика Бурчага, која во фебруари 2009-та година е прогласена за “Playmate“ на месецот.   Атрактивната Американка Џесика Бурчага со своето лице потсетува на неодоливата мегапопуларна латино […]