Ознака: девојче

Љубов и секс

Тој е заљубен во вас иако не ви го кажал тоа, само доколку ги прави овие 10 работи

Многу жени чуствуваат фрустрација кога нивниот партнер не им искажува љубов и приврзаност во врската. Меѓутоа мажите имаат многу поинаква психолошка структура од жените. Жените се по природа многу поекспресивни […]

Занимливости

Ова девојче заработува голема сума на пари, а еве и како

Таа има само три години, а веќе заработува од социјалните мрежи.Станува збор за австралиското девојче Мили Бела Дајмонд кое има своја куќа во вредност од околу пет илјади долари.Оваа куќа […]

Сцена

Емануел Макрон напиша стихотворба за роденденот на едно 13-годишно девојче

Францускиот претседател Емануел Макрон напиша стихотворба за роденденот на едно 13-годишно девојче од Велика Британија.Француската амбасада во Велика Британија денеска на Твитер и го честиташе роденденот на Софи, којашто пак, претходно напиша […]

Вести

Девојче почина од струен удар додека било во када со мобилен телефон

Медисон Кое (14) од Ловингстон, починала откако го користела мобилен телефон во када по што ја удрила струја. Полицијата ја објавила нејзината последна фотографија како предупредување за останатите.Всушност, Медисон пратила […]

Црна хроника

Трагедија во Македонија – изгоре тригодишно девојче во својот дом

Во струшкото село Ново Село, вчера утрината во домот на 32-годишниот Г.И настанал пожар,  од засега непознати причини, соопштуваат од МВР.За време на пожарот внатре во куќата била неговата три […]

Живот

Најмладата жртва која го победила ракот на града има само 8 години

Малата Криси Тарнер имала само осум години кога  бил дијагностициран секреторен карцином на дојка, редок облик на рак од кој заболува еден од милион луѓе.За среќа, го победила благодарение на […]

Црна хроника

Драма во Куманово: Средношколка киднапирана на голем одмор

Вчера во 15,00 часот во СВР-Куманово, жител од с.Лојане Општина Липково, пријавил дека малолетно девојче, ученик во Средното училиште „Перо Наков“ во Куманово, била грабната претходниот ден.Имено, околу 10,00 часот […]

Занимливости

Најубавото девојче на светот не е мало девојче. Едвај би ја препознале

Дали се сеќавате на Тајлен Блонди која на 10 години беше прогласена за најубавото девојче на светот? Плавооката со своите 4 години прв пат се појавила на писта, на ревија […]

Сцена

Ова слатко девојче било напуштено од својот татко кога имала 2 месеци – денес е најпопуларна ѕвезда

Родена е во 1988 година, а нејзината мајка тогаш имала 18 години. Британската мега ѕвезда Адел, останала без својот татко кога имала само 2 месеци.Во 2009, Адел освоила две Греми […]

Живот

На гробот на трагично починато девојче во Германија оставен мистериозен дар

Ненадејна трагедија се случила на угледното семејство Валтер од Фрајбург во Германија 1867 година, кога Каролин, девојака со само 16 години починала откако добила туберкулоза, пишува порталот Виралнова.Семејството било скршено […]