Ознака: дете

Црна хроника

Згазено е тригодишно девојче во Скопје

Тригодишно девојче се здобило со тешки телесни повреди откако било згазено од моторче, информираа од МВР. Вчера во 13:15 часот било пријавено дека на крстосницата од ул.„Марко Крале“ и ул.„Хо […]

Живот

Како да му создадете рутина на вашето дете за миење на забите пред легнување?

Создавањето постојани и предвидливи навики на секое дете е од особена важност, бидејќи тие му помагаат полесно да разбере и да научи што го очекува секојдневно. Овие навики воедно можат […]

Занимливости

Петгодишно дете го украло автомобилот на родителите

Полицијата во американската сојузна држава Јута запрела петгодишно момче кое го возело автомобилот на своите родители. Сакал да стигне до Калифорнија и да си купи Ламборгини. Возилото било запрено поради […]

Балкан

Тројца повредени во земјотресот во Загреб, едно дете меѓу повредните, државниот врв на вонреден состанок

Министерот за внатрешни работи на Хрватска, Давор Божиновиќ соопшти дека по првите информации, три лица се повредени во земјотресите кои утринава во 6:24 и 7:01 часот го погодија главниот град […]

Занимливости

Најслаткиот готвач на интернет ќе ви покаже како се прави чизкејк

Роман е 3-годишно дете кое стана популарно на интернет по неговите „готвачки“ вештини. Неговите кулинарските авантури на YouTube редовно ги објавува неговата мајка Ајла. Во неговото ново видео ќе ви […]