Ознака: дожд

Вести

Утре утрински минусни температури – од среда обоилни врнежи од дожд, а на високите места снег

Времето во земјава утре ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -6 […]

Вести

ЗЕМЕТЕ СИ ЧАДОР: Дожд и грмежи, се најавува појава на пустинска прашина

Времето денеска претпладне ќе биде облачно со врнежи од дожд, пообилни во западните делови. На места врнежите ќе бидат поројни, а ќе има и услови за појава на грмежи. На […]

Вести

ОД УТРЕ ДОЖД: Еве какво ќе биде времето денеска

Времето во земјава ќе биде умерено до значително облачно со повеќе сончеви периоди во северните делови. Претпладне понекаде во котлините ќе има услови за појава на магла. Ќе дува умерен, […]