Ознака: дожд

Вести

Температури над нулата, најмногу дожд во Пожаране

Минималните температури изутринава се повторно над нулата на целата територија на државата, а најмногу дожд во изминатите 24 часа наврна во Пожаране 30 литри на метар квадратен. Поинтензивен дожд утрово […]

Вести

Облачно, во западните делови дожд, а на планините снег

Времето ќе биде променливо облачно, во источните делови со кратки сончеви периоди, во западните делови со повремени врнежи од дожд, а на планините ќе паѓа снег. Кон крајот на денот […]

Вести

Облачно со дожд, за новогодишната ноќ суво време

Времето денеска ќе биде променливо облачно со врнежи од дожд, кои на места, особено во источните делови повремено ќе бидат поројни и проследени со ретки грмежи. На планините во западните […]

Вести

Облачно со повремен дожд, температурата до 16 степени

Времето ќе биде променливо облачно, во југоисточните делови со повремени врнежи од дожд. Ќе дува умерен, на места засилен југоисточен ветер. Кон крајот на денот и во текот на ноќта […]

Вести

Облачно време со локален дожд, викендов сончево

Времето ќе биде облачно со повремени локални врнежи од дожд, претежно во западните делови. Ќе дува умерен, вдолж Повардарието повремено засилен југоисточен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од […]

Вести

Облачно и студено време, следните денови очекувајте дожд

Времето ќе биде променливо облачно со повремени сончеви периоди. Ќе дува умерен, вдолж Повардарието повремено засилен ветер од југоисточен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -9 до 1, […]

Вести

Преку денот сончево време со слаб ветер, во недела дожд

Времето во земјава преку денот ќе биде сончево со слаб ветер од променлив правец. Во утринските и во претпладневните часови по одделни котлини со појава на слаба магла. Утринската температура […]