Ознака: егзит

Балкан

На фестивалот Егзит Грк се предозира и почина во болница

Управата на светски познатиот музички фестивал Егзит кој се одржува на Петроварадинската тврдина во Нови Сад, упати жалење поради трагичната смрт на еден посетител од Грција. Откако му се слошило, […]

Сцена

Не расплака сите во Х Фактор, но се откажа од музиката и…

Младата пејачка и учесничка во „Х Фактор“, Тамара Милановиќ  купи многумина со  својата специфична боја на гласот но и  со  изборот на песни во ова музичко  шоу.Многу пати членовите на […]

Балкан

Ја најде девојката од Егзит што ја бараше преку Фејсбук. Сега раскажува ШТО се случило!

Милан Ѓуриќ од Сомбор после Егзит фестивалот во Нови Сад објави статус со кој го запали Фејсбук.Имено, тој ја бараше девојката со која една фестивалска ноќ играл, а освен облеката […]

Балкан

ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА НА КРАЈОТ НА ЕГЗИТ: Пронајдени се големи количини на наркотици!

Како што дознаваат српските медиуми, синоќа во истовремената акција на две локации и тоа на Лиман на улицата Милица Стојадиновиќ Српкиња и на Рибарскиот остров, уапсени се четири лица и […]