Ознака: зачин

Живот

Само еден грам од овој зачин менува 60 минути напорно вежбање

Овој зачин е еден од најздравите зачини, бидејќи има антибактериско, антивоспалително и антиканцерогено дејство.Куркумата го зајакнува имунитетот, а добра е за надворешна употреба кај исцелување на рани. Ги убива ќелиите […]

Живот

Супер здрав и вкусен зачин кој лекува многу болести!

Кимот има навистина огромно благотворно дејство врз организмот. Семето било пронајдено уште во времето на Тутанкамон, а помага при многу болести.Содржи калциум, цинк, омега 3 киселини, фосфор, витамини Б1, Б2 […]

Живот

Само втријте го овој зачин на вашата кожа и брчките ќе исчезнат!

Како старееме, нормално е да се појавуваат брчки на лицето. Жените го сфаќаат овој проблем многу посериозно од мажите.Староста и брчките се меѓусебно поврзани и тоа веќе го знаеме. Жените […]

Занимливости

Додадете го овој зачин во прашокот за перење: Овој трик прави ЧУДА СО ОБЛЕКАТА!

Бојата на вашата омилена маица, може да биде еднакво интензивна како тој ден кога сте ја купиле. Се прашувате како?Сè што треба да направите е да употребите еден вообичаен зачин […]

Живот

Кога НЕ СМЕЕТЕ да ја употребувате КУРКУМАТА како ЛЕК?!

Често се претпоставува дека доколку е нешто природно, не може да предизвика никакви нус појави, а особено не куркумата. Куркумата е трет најопасен зачин, бидејќи има бројни здравствени предности има […]