Ознака: Ибраими Данска

Македонски фудбал

Видео: Агим Ибраими во „ритамот“ на Харлем Шејк

Предводникот на нашата Национална Фудбалска репрезентација, Агим Ибраими, мошне добро се вклопи во мега популарниот „Харлем Шејк“, воедно, Македонската публика исто така на некој начин „заигра“ во ритамот на „Харлем […]

Издвојуваме

Иван Анастасовски за „Пулс24“: Македонија има повеќе искрени навивачи, отколку “навивачи во тренд“

Г-динот Иван Анастасовски, основач и Претседател на Институтот „Глобал“, кој презентира и апелира на толеранција преку спортот, во интервју за „Пулс24“ вели дека е убеден дека Македонија има повеќе искрени […]

Македонски фудбал

Адис Јаховиќ: Не е важно дали сум Муслиман или Православен… ЈА САКАМ МАКЕДОНИЈА!

Адис Јаховиќ, „новајлијата“ во нашата национална фудбалска репрезентација на својата официјална фан-страна на Фејсбук пренесе колку е среќен што го облече дресот на нашата репрезентација. Адис Јаховиќ, „новајлијата“ во нашата […]

Македонски фудбал

Марка: АГИМ ИБРАИМИ КАКО МЕСИ!!!

Еден од најпрестижните медиуми во светот, шпанска „Марка“ го спореди нашиот „БИСЕР БАЛКАНСКИ“ со аргентинската фудбалска ѕвезда, Лионел Меси. Погодокот на Ибраими ја воодушеви спортската јавност ширум светот, па така […]

Македонски фудбал

Ибраими/Демири: ИГРАМЕ ЗА МАКЕДОНИЈА!

Двајцата репрезентативци на Македонија кои се од албанска националност во интервју за „Лајм“ повикаа да се навива фер и коректно за Македонската фудбалска репрезентација, како што вели миленикот на ВИСТИНСКИТЕ […]

Македонски фудбал

СПЛОТЕНОСТ НА ТЕРЕН, разочарување на трибините…

Циркуз на трибините, „ВООДУШЕВУВАЊЕ И ГОРДОСТ ДОЛУ НА ТЕРЕНОТ“ благодарение на нашите национални херои. И тоа го видовме, на натпревар на нашата НАЦИОНАЛНА фудбалска репрезентација се скандираа клубски-навивачки песни, за […]