Ознака: Ибрахимовиќ

Меѓународен фудбал

Урнебесно: Ибрахимовиќ и даде на Шведска ново име

Светското првенство ќе помине без Италија, бидејќи Швеѓаните направија првокласно изненадување елиминирајќи ги Азури во бараж (1:0 и 0:0).Натпреварот на „Сан Сир“ го следел и најдобриот фдбалер во историјата на […]

Меѓународен фудбал

Ибрахимовиќ: Роналдо е најдобар на сите времиња!

Идолот на Златан Ибрахимовиќ е бразилскиот Роналдо, играч на чии игри се воодушевувал како млад. Златан Ибрахимовиќ има свој идол. „Не само на мене, туку и на сите млади играчи […]

Меѓународен фудбал

(Видео) Чиј гол е подобар – Роналдо од 20 метри или Ибрахимовиќ со 180km/h?

Роналдо и Ибрахимовиќ постигнаа фантастични голови на натпреварите кои ги одиграа за своите екипи овој викенд. Вие одлучете чиј гол е поубав.  Роналдо се врати во голгетерската форма на градското […]

Меѓународен фудбал

Трансфер-„БОМБИ“- Ибра во Сити, Левандовски “потпишал“ за Јунајтед

Шведските медиуми, на кои Ибра им е единствената тема, но имаат навистина добри информации, тврдат дека Златан Ибрахимовиќ ќе се пресли во екипата на Манчестер Сити наредното лето, додека пак, […]

Меѓународен фудбал

Пасторе не може со Ибрахимовиќ

Хавиер Пасторе не може да дојде до израз покрај швеѓанецот Ибрахимовиќ, а тоа мислење го дели и Мауро Зампарини. Аргентинскиот интернационалец во редовите на ПСЖ дојде како големо засилување ланското […]

Меѓународен фудбал

Видео: Ибрахимовиќ повторно во обид за „Ножички“, неуспешно…

Фудбалерот на Парис Сент Жермен неодамна ги израдува фудбалските фанови ширум светот постигнувајќи прекрасен гол со „ножички“, швеѓанецот се обиде тоа да го направи и на мечот со Сент Етјен, […]