Ознака: измама

Вести Избор на уредникот

Префрлани се за време на кампањата вчудовидувачки суми од десетици илјади евра на непознати сајтови кои немаат никаква посетеност!

Префрлани се за време на кампањата десетици илјади евра на непознати сајтови кои немаат никаква посетеност! На почетокот на овој преземен текст да потсетиме дека ПУЛС24 не учествува во изборните […]

Занимливости

Новиот вештачки дијамант ги измами и најголемите експерти

Белгиската компанија ,,Heyaru” разви технологија за производство на синтетички дијаманти , кои не се разликуваат од вистинските. Научниците со децении работат во лабораториите на усовршување на имитирањето на природниот процес […]

Црна хроника

Скопјанка жртва на ужасна измама, ја излажале дека нејзината ќерка згазила дете, па им дала 10.000 евра

На 29.01.2020 во 13.30 часот во СВР Скопје, П.Е.(43) од Скопје пријавила дека била измамена од едно лице за сума од 10.000 евра. Според пријавеното, на 28.01.2020 во 16:30 часот […]

Коментари

Црквата, онаа што одмолче за промената на името, одсекогаш се злоупотребувала за политички цели, па така и сега

Црквата, онаа што одмолче за промената на името, одсекогаш се злоупотребувала за политички цели, па така и сега… Затоа не не чуди тоа што сега ќе се обидат сите да […]

Сцена

Познати манекенки вклучени во измама тешка повеќе милиони долари, меѓу нив се Џенер и Ратајковски

Во моментов, една од најпопуларните и најуспешни манекенки на светот 23-годишната Кендал Џенер, потоа 22-годишната Бела Хадид, 27-годишната Емили Ратајковски и 22-годишниот Хајли Болдвин, се дел од добро смислена милионска […]