Ознака: интер

Меѓународен фудбал

Интер парично казнет поради навивачите

Фудбалскиот клуб Интер е казнет парично со 50.000 евра, бидејќи неговите навивачи го навредувале Марио Балотели за време дербито со градскиот ривал Милан.Дел од навивачите на Интер, во текот на […]

Меѓународен фудбал

Љајиќ и Јоветиќ се поиграа со Интер

Фудбалерите на Фиорентина забележаа убедлива победа над Интер со 4:1, во дерби натпреварот од 25.коло во Серија А.Натпреварот на „Артемио Франки“ во Фиренца, мина во знакот на поранешните фудбалери на […]

Меѓународен фудбал

Кинески инвестиции за посилен Интер

Италијанците се ослободуваат од некои трошкови за да го намалат минусот и успеаа да ги исполнат условите за финансискиот фер-плеј. Секоја помош беше добредојдена. Прашања се појавија уште во летото, […]

Меѓународен фудбал

(Видео) Грешките на босанските судии му го одземаа хет-трикот на Ливаја

Хрватскиот напаѓач во дресот на Интер, Марко Ливаја, одигра сјаен натпревар за својот Интер во последното коло од Лига Европа.  Во ремито против Нефтчи на Сан Сиро (2-2), младиот напаѓач […]

Меѓународен фудбал

Пасторе и Снајдер ги менуваат дресовите?

Италијанските медиуми шпекулираат дека може да има трампа на играчи на релација Парис Сент Жермен – Интер, а трампата би била наводно Пасторе-Снајдер. Иднината на холанѓанецот во екипата на Интер […]