Ознака: исис

Издвојуваме

„НОЌНИОТ ЛОВЕЦ“ ГИ РАЗБИВА ТЕРОРИСТИТЕ НА ИСИС: Ретка снимка од руските МИ-28Х и МИ-35 во акција!

Руските борбени хеликоптери МИ-29Х („Ноќен ловец“) и МИ-35 ги бомбардираа терористите на ИСИС во Сирија кои владините сили ги опколија во областа на наоѓалиштето Шаер. На снимките може да се […]

Вести

Никола Попоски учествуваше на самитот против ИСИС во Вашингтон

Потпретседателот на Владата и министер за надворешни работи Никола Попоски вчера учествуваше на состанокот на коалицијата за борба против Исламската држава во Ирак и Сирија, кој се одржа во Вашингтон. […]

Контроверзни фајлови

НАЈДОБАР ДОКАЗ ДОСЕГА: Американски функционери признаваат дека ги создале ИСИС и Ал Каеда!

Приказните околу тоа како Америка вооружува терористи, секојдневно добиваат сѐ повеќе и повеќе докази.Видеото кое е направено од исечоци, прикажува дека високи функционери од Белата куќа изјавиле дека финансираат, опремуваат […]

Вести

Башар ал Асад објави дека сирискиот град Алепо е ослободен

Сирискиот претседател Башар ал Асад објави дека сирискиот град Алепо е ослободен и ја прогласи победата на сириските сили над сириските бунтовници.Тој ги поздрави неговите сонародници поради ова случување. -Сакам […]

Вести

Геноцид во живо: „Ова е последно јавување од Алепо. Збогум свету и срам да ти е!“

„До сите оние коишто можат да ме слушнат, во Алепо моментално се соочуваме со геноцид. Ова би можело да биде мое последно видео“ – истакнала во видео запис активистката Лина […]