Ознака: казино

Црна хроника

Во казино во Скопје избоден со нож обезбедувач

Во казино во Скопје избоден со нож обезбедувач МВР соопшти дека синоќа во 04:30 часот во Полициската станица Ѓорче Петров, 33-годишниот Н.С. од село Љубин, скопско,пријавил дека бил физички нападнат од […]

Издвојуваме

ГРУПАЦИЈАТА НОВОМАТИК ВО МАКЕДОНИЈА И АПЕКС МАКЕДОНИЈА ДОНИРАА МЕДИЦИНСКА ОПРЕМА ВО ВКУПНА ВРЕДНОСТ ОД 200.000 ЕВРА!

ГОЛЕМАТА ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА НА АСОЦИЈАЦИЈАТА НА ПРИРЕДУВАЧИ НА ИГРИ НА СРЕЌА – АПИС ЗАВРШИ. ГРУПАЦИЈАТА НОВОМАТИК ВО МАКЕДОНИЈА (АДМИРАЛ, АСТРА И КАЗИНО ФЛАМИНГО ХОТЕЛ ГЕВГЕЛИЈА) И АПЕКС МАКЕДОНИЈА ВО ИЗМИНАТИОТ […]

Издвојуваме

Писмен демант на прес-конфекцијата на движењето „Антикоцкање“

Писмен демант на прес-конфекцијата на движењето „Антикоцкање“ Жалиме што во период кога целото општество се справува со тешките последици по здравјето на граѓаните и економијата предизвикани од пандемијата со “Ковид-19“, […]

Црна хроника

Борачот Нуиши е еден од убиените во казиното во Блаце

Албанскиот медиум „Зиртаре“ објави дека младиот борач Бунјамин Нуиши, кој беше член на боречкиот клуб Тефејуз  бил убиен во нападот на казиното во Блаце. Нуиши за последен пат настапи на Светскиот куп […]

Црна хроника

Ограбено казино рано утрово во Скопје

Рано утрово околу 05 часот, во СВР Скопје било пријавено дека во казино на булевар „Митрополит Теодосиј Гологанов“ во Скопје непознат сторител извршил разбојништво и одзел пари од дневниот промет. […]

Вести

Драма во казино во Скопје

Утрово во 4 часот било пријавено дека во казино на улицата „Ѓорѓи Поп Христов“ во Скопје, две непознати лица извршиле разбојништво над вработените.Сторителите со закана со автоматска пушка одзеле пари […]

Живот

Добила 8 милиони долари во казино, а си отишла дома само со 80 долари

Вероника Кастило од Орегон непријатно била изненадена откако добила 8 милиони долари на слот машина, но вработените одбиле да и ја дадат наградата.„Жалиме, апаратот е расипан“, бил изговорот на вработените […]