Ознака: какао

Кулинарство

Домашна алва

1 филџан вода 2 филџана масло 6 филџани брашно 6 филџани шеќер 1 филџан какао лешници, ореви или бадеми по желба Во тенџере на оган ставете ги маслото, водата и шеќерот. […]