Ознака: какао

Кулинарство

Шах торта

ЗА ПАНДИШПАНИ 8 јајца 16 лажици шеќер 16 лажици брашно 8 лажици топла вода 3 лажици какао 1 ванилин шеќер 1 прашок за печиво ЗА ФИЛ 1 литар млеко 300 […]

Кулинарство

Тирамису

4 јајца 2 големи пакувања пишкоти 500 г Маскарпоне сирење 250 мл слатка павлака 100 г шеќер во прав 250 мл еспресо кафе 30 г какао Изматете ги јајцата со […]