Ознака: какао

Живот

Смуди со кафе и какао за подобро расположение

Богато, кофеинско и чоколадно подобрување на расположението! Смуди со кафе и какао за подобро расположение Потребни состојки: 2 лажици мелено кафе 1 замрзната банана 60 грама боровинки 240 милилитри бадемово […]

Живот

Пет одлични причини зошто треба да пиете какао оваа есен

Нема ништо подобро од шолја топло какао во текот на студените и врнежливи есенски денови.Овој пијалок нема да ги задоволи само вашите вкусови туку и ќе му донесе голема корист […]

Живот

5 причини зошто веднаш да се напиете чаша какао

Какаото претставува одличен извор на железо, манган, цинк и хром, а содржи и витамин Ц.Какаото исто така е и одличен извор на бројни антиоксиданси, а особено полифеноли коишто подмладуваат, но […]

Живот

Еве зошто веднаш треба да станете и да се напиете шолја какао

Какаото претставува одличен извор на железо, манган, цинк и хром, а содржи и витамин Ц.Какаото исто така е и одличен извор на бројни антиоксиданси, а особено полифеноли коишто подмладуваат, но […]

Живот

Овој напиток ќе ви го снижи притисокот и ќе го подобри помнењето!

За овој домашен како кој може да ви помогне при концентрацијата, да го намали притисокот и да го подобри помнењето, потребни ви се 4 состојки.Купечкото како не е толку чудотворно, […]