Ознака: камиони

Вести

Хаос на „Стража“: Камиони заглавени поради снегот, па прогласена забрана

Поради врнежи од снег попладнево од 15:50 часот на патниот правец Гостивар-Стража е воведена забрана за товарни моторни возила, соопшти Автомотосојузот на Македонија. Претходно, во 15 часот, беше воведена забрана […]

Вести Македонија

Забрана за сообраќај на камиони на патот Маврово – Дебар

Заради интензивни врнежи од снег на патниот правец крак Маврово – Дебар утрово во 7:30 часот, воведена е забрана за сообраќај за тешки товарни возила, соопшти Автомото сојузот на Македонија. […]

Вести Македонија

На Ѓавато забрана за движење за камиони

Од 08:15 часот изутринава е воведена забрана за движење за тешки товарни возила на патот Битола-Ресен преку планинскиот премин Ѓавато, соопшти Автомото сојузот на Македонија (АМСМ) Заради снежните врнежи претходно […]

Издвојуваме

Македонски камиони ќе се возат низ светските метрополи!

Камиони произведени од македонската компанија Брако се извезуваат во САД, Кина, Англија, Германија, Белгија, Романија, Турција и Данска. Со договорот постигнат со Green Machine оваа македонска компанија има почетни нарачки […]

Вести

Сообраќајот во државата се одвива во зимски услови

Патниот и воздушниот сообраќај во државата утринава се одвиваат без забрани, во зимски услови.Според информациите на веб страницата на скопскиот аеродром „Александар Велики“ во Скопје, утринава реализирани се сите планирани […]

Вести

Детали за сообраќајката на патот Маврово-Дебар: Се превртеа камиони!

Две товарни возила, камиони со приколка, попладнево се судриле на регионалниот пат Маврово-Дебар кај местото викано Манастирски ливади во близина на манастирот „Св. Јован Бигорски“.Портпаролот на СВР Тетово Марјан Јосифоски […]

Видео

ВАКА СЕ ЗАВРШУВА РАБОТА: Најпрометната улица во Москва е асфалтирана за еден ден!

Голем број на камиони, валјаци и машини за асфалтирање во текот на реконструкција на улицата Тверскаја во Москва изгледаат како во престолнината во Русија да се случила машинска инвазија.Една од […]