Ознака: Крива Паланка

Црна хроника

Еден загинат и петмина повредени во сообраќајка кај Крива Паланка

Едно лице почина, а петмина се повредени во тешката сообраќајна несреќа што вчера во 14:15 часот се случи  на регионалниот пат Куманово-Крива Паланка кај селото Облавце, потврди полицијата. Несреќата се […]

Вести Македонија

Каде има најголема излезност?

Најголема излезност на референдумот до 13 часот има во скопските општини Центар и Карпош, по кои следуваат Крива Паланка, Сарај и Крушево. Според податоците на Државната изборна комисија ДИК, скопската […]

Вести

Три пожари за 10 часа во Крива Паланка

Три пожари за само десетина часа се случиле на подрачјето на Крива Паланка вчера, информираат до Територијалната противпожарна единица, Крива Паланка.-Околу 11 часот е примена првата дојава, за пожар во […]

Вести

Почна изградбата на извиднички парк во Крива Паланка

Започнаа активностите за изградба на извиднички парк пред извиднички центар „Вавилон“ во Крива Паланка.Од извиднички одред „Наум Наумовски-Борче“, кои го имплементираат проектот во рамки на Годишната програма за работа, информираат […]

Вести

Масовен протест во Крива Паланка: Не смее да се прифати Тиранската платформа

Граѓаните на Крива Паланка вечерва излегоа на масовен протест за да дадат поддршка на Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ која веќе 38 дена протестира ширум целата земја против Тиранската платформа.Тие […]

Вести

Масовен протест во Крива Паланка: Не смее да се прифати Тиранската платформа

Граѓаните на Крива Паланка вечерва излегоа на масовен протест за да дадат поддршка на Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ која веќе 38 дена протестира ширум целата земја против Тиранската платформа.Тие […]

Вести

Во Крива Паланка заврши проектот „Општинско корисна работа – грижа за стари лица“

Во Крива Паланка денеска се одржа завршен настан од проектот „Општинско корисна работа“ којшто го имплементираше локалната самоуправа, а во чии рамки старите и изнемоштени лица од руралните средини добиваа […]

Вести

Крива Паланка побара поскоро разрешување на кризата во Македонија

Голем број граѓани на Крива Паланка и вечерва упатија пораки за унитарна и единствена Република Македонија од протестниот марш што се одржа во организација на иницијативата „За заедничка Макеоднија“.Пораките останаа […]

Вести

Марш на „За заедничка Македонија“ во Крива Паланка

Отфрлање на тиранската платформа и зачувување на единствена, унитарна Македонија и вечерва побараа граѓаните на Крива Паланка од маршот за поддршка на иницијативата „За заедничка Македонија“.Граѓаните маршираа од поранешен Далфис, […]

Вести

Марш на „За заедничка Македонија“ во Крива Паланка

Отфрлање на тиранската платформа и зачувување на единствена, унитарна Македонија и вечерва побараа граѓаните на Крива Паланка од маршот за поддршка на иницијативата „За заедничка Македонија“.Граѓаните маршираа од поранешен Далфис, […]

Вести

Крива Паланка за заедничка Македонија

Мирен граѓански марш во Крива Паланка за поддршка на унитарноста и сувереноста на Р. Македонија! Петок (03.03.2017) во 17.00 часот пред поранешен Далфис!Ги повикуваме сите граѓани, сите здруженија и организации, […]