Ознака: Крива Паланка

Црна хроника

Поднесена Кривична пријава за поранешниот градоначалник на Крива Паланка

Поднесена Кривична пријава за поранешниот градоначалник на Крива Паланка МВР Крива Паланка поднесе кривична пријава против Арсенчо Алексовски (59), К.П.(54), А.А.(67), сите oд Крива Паланка и О.П.(60) oд Кратово, поради […]

Вести

Во Крива Паланка утринава најстудено, најмногу снег во Маврово

Во текот на денов по котлините ќе има магла или значителна ниска облачност, а во останатите делови и особено на планините ќе преовладува сончево време. Максималната температура денеска ќе биде […]

Избор на уредникот

Само напред. Власта бара метеоролог со гимназија во К. Паланка, МОРА ДА Е АЛБАНЕЦ!

Оглас за работување во Хидрометеоролшкиот завод одделение во Крива Паланка. Може да биде и со гимназија но не смее да не биде Македонец, Турчин, Ром, Србин туку мора да биде […]

Црна хроника

Еден загинат и петмина повредени во сообраќајка кај Крива Паланка

Едно лице почина, а петмина се повредени во тешката сообраќајна несреќа што вчера во 14:15 часот се случи  на регионалниот пат Куманово-Крива Паланка кај селото Облавце, потврди полицијата. Несреќата се […]

Вести Македонија

Каде има најголема излезност?

Најголема излезност на референдумот до 13 часот има во скопските општини Центар и Карпош, по кои следуваат Крива Паланка, Сарај и Крушево. Според податоците на Државната изборна комисија ДИК, скопската […]

Вести

Три пожари за 10 часа во Крива Паланка

Три пожари за само десетина часа се случиле на подрачјето на Крива Паланка вчера, информираат до Територијалната противпожарна единица, Крива Паланка.-Околу 11 часот е примена првата дојава, за пожар во […]

Вести

Почна изградбата на извиднички парк во Крива Паланка

Започнаа активностите за изградба на извиднички парк пред извиднички центар „Вавилон“ во Крива Паланка.Од извиднички одред „Наум Наумовски-Борче“, кои го имплементираат проектот во рамки на Годишната програма за работа, информираат […]