Ознака: Кристиано Роналдо

Сцена

Георгина сака да меша – заносно танцуваше и покажа каков среќник е Роналдо

Колку Кристијано Роналдо игра во одлична форма во последно време, толку и неговата поубава половина Георгина Родригез игра добро надвор од теретана. Шпанската убавица со новото видео уште еднаш ги […]

Меѓународен фудбал

Навреда кон Роналдо: Само оди си, ќе го купиме Меси!

Се по очигледно е дека Кристиано Роналдо ќе го напушти тимот на Реал Мадрид во брзо време. Роналдо и претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез, никако не успеваат да најдат […]

Меѓународен фудбал

„Л-екип“ – ТИМ НА ГОДИНАТА

Францускиот медиум „Л-екип“ ги одбра најдобрите 11-мина фудбалери кои го сочинуваат идеалниот тим за 2012-тата година. „Л-екип“ донесе во својот избор интересен состав, во својот избор овој медиум се водеше […]

Меѓународен фудбал

Реал може да го продаде Роналдо…НО ЗА 145 МИЛИОНИ ЕВРА

Португалскиот интернационалец од редовите на Реал Мадрид, Кристиано Роналдо, би можел да се врати во Манчестер Јуанјтед, пренесува таблоидот „Сан“. Кристиано Роналдо се враќа во Манчестер Јунајтед. Приказната која до […]

Меѓународен фудбал

„БОМБА“ во Мадрид: Роналдо сака да се врати во Манчестер Јунајтед!

Британскиот таблоид „Сан“ ексклузивно открива дека Кристиано Роналдо изразил желба да го напушти тимот на Реал Мадрид и да се врати во Манчестер Јунајтед. Само ден откако тренерот на екипата […]

Меѓународен фудбал

Роналдо: Поради Фергусон нема да ги славам головите против Јунајтед

Најатрактивниот пар за осминафиналето од Лигата на Шампионите дефинитивно е дуелот меѓу екипите на Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед. Многу занимливости околу дуелот меѓу Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед, а […]