Ознака: Крсто Мукоски

Македонија

Петровски: Двајца „тигри“ не нè оставија на само со Муковски, тој не може слободно да размислува

Протестите на „Македонија бојкотирам“ продолжуваат. По синоќешниот пред домот на пратеникот Крсто Муковски, демонстрантите викендов ќе протестираат пред куќите на пратениците Сашо Василевски и Љубен Арнаудов во Охрид. Наспроти меѓународната […]

Вести

Ќе се оди пред домот на Крсто Муковски со сенароден протест!

Ве известуваме дека движењето против уставните промени „Македонија Блокира“ во текот на следните денови ќе ги одржи следните активности: -Во среда,на ден 07.11.2018 г.,ќе одржи народен собир во Вевчани со […]

Вести

Кој пратеник плачел по гласањето за промена на името?!

Според она што денеска се шири со брзина на светлоста низ интернетот во Македонија наводно Крсто Муковски од Вевчани плачел со липтање низ Собраниските ходници. Наводно ова го видел Антонијо […]

Македонија

Честитката на Јани Бојаџи за вчерашниот празник

Режисерот Јани Бојаџи го честита вчерашниот празник со паралела меѓу некогашните членови на организацијата и сегашните членови на партијата ВМРО. Не случајно Бојаџи прави паралела меѓу Крсто Арсенов и неговиот […]

Избор на уредникот

Лидер: Фирмата на Мукоски добила 10 милиони денари од власта!?

Семејната компанија на пратеникот Крсто Мукоски остварила огромни приходи од државни тендери за време на актуелната власт, покажуваат документите до кои стигна „Економски Лидер“, преку вкрстени проверки во Бирото за […]

Вести Македонија

Полиција пред домот на Канческа, специјалци го чуваат Мукоски !

-Институциите постапуваат според законот. Обезбедена е гаранција за пратениците од опозицијата, за нивните семејства, брзо да реагираат на секоја закана, изјави премиерот Зоран Заев синоќа по прес-конференцијата во Собранието одговарајќи […]