Ознака: кулинарство

Кулинарство

Цел живот погрешно сте ги правеле јајцата на око: Во тавата не треба да ставате ниту путер ниту масло за јадење

Ви откриваме дека јајцата на око можете да ги правите на целосно поразличен начин со кој нивниот вкус ќе биде незаменлив. Како што знаеме, вообичаено е пред да ги пржите […]

Кулинарство

Овој рецепт за кафеанска телешка чорба ќе ги засени сите оние кои досега сте ги пробал

Телешката чорба се чини дека е највкусна токму во кафеаните. Но, овој рецепт кој можете да го припремите и дома ќе ги засени сите кафеански чорби кои досега сте ги […]

Кулинарство

Вегански чоколадни бомбици од 3 состојки, готови за само 10 минути

Доколку немате многу време за готвење, сакате десерт чии состојки не се базираат на млечни производи, а се вкусни – ова е вистинскиот рецепт за вас. Овие намирници сигурно ги […]