Ознака: кулинарство

Кулинарство

ЌЕ БАРАТЕ УШТЕ: Пијани труфли со чоколадо и портокал!

Доколку сте по експериментирањето во кујната и сакате да подготвите малку поинаков и вкусен десерт, тогаш овој рецепт е вистинското решение за вас!Потребни производи: 1/2 чаша + 2 лажици полномасно […]

Кулинарство

Направете ја ОВАА салата и ќе имате РАМЕН СТОМАК каков од секогаш сте сакале

Оваа салата не само што е вкусна, туку и ги отстранува наслагите на стомакот – направете ја оваа салата и ќе имате рамен стомак каков отсекогаш сте сакале.Потребни состојки: 3 […]