Ознака: кулинарство

Кулинарство

Направете ја ОВАА салата и ќе имате РАМЕН СТОМАК каков од секогаш сте сакале

Оваа салата не само што е вкусна, туку и ги отстранува наслагите на стомакот – направете ја оваа салата и ќе имате рамен стомак каков отсекогаш сте сакале.Потребни состојки: 3 […]

Кулинарство

САЛАТА КОЈА ЌЕ ЈА ОБОЖАВАТЕ: Посебно освежувачка во овие топли денови!

Оваа салата ќе биде неизоставен дел од вашата трпеза, посебно освежувачка во овие топли денови!Состојки: 500 гр компири 500 гр моркови 250 гр грашок 4-5 јајца 300 гр шунка 350 […]

Кулинарство

ОВОЈ СЛАДОЛЕД воопшто НЕ дебелее, а се прави многу едноставно!

Ако сте на диета и навистина сакате да ослабете, нема врска – малку сладолед ниту малку не дебелее а подготовката е навистина едноставна. Уживајте во него и ден и ноќ.Потребни […]

Кулинарство

Направете оброк по кој „сите ќе полудат“: ФАНТАСТИЧНИ БРУСКЕТИ

Одлични се како предјадење, како главно јадење или ужина за децата.Состојки: француски леб маслиново масло свеж босилек лук сол бибер Припрема Лебот исечете го на кришки со дебелина околу 1 […]

Кулинарство

Тиквички полнети со пилешко – 2 намирници, едно уживање: Спојте ги нивните неверојатни вкусови!

Тиквички полнети со пилешко – 2 намирници, едно уживање: Спојте ги нивните неверојатни вкусови!Состојки за 2 лица: 1 тиквица (поголема) 1 пиперка (бабура) 3-4  ситно исечкан млад кромид 2-3 чешниња […]