Ознака: Македонија-Белгија

Македонски фудбал

Горан Попов „погоди“ во наградната игра на ВБА, и… си ја бараше наградата

Горан Попов, македонскиот фудбалски интернационалец од редовите на англискиот премиерлигаш ВБА, на полувремето од мечот невообичаено учествуваше во наградната игра што овој тим ја прави на домашните натпревари на полувреме, […]

Македонски фудбал

30 евра карта за мечот со Белгија на гостински терен

Фудбалската федерација на Македонија со соопштение упатено до јавноста преку официјалната фејсбук-фан страна „Фудбалска Репрезентација на Македонија“ соопшти дека оние Македонски фанови кои би сакале да гостуваат на натпреварот со […]

Македонски фудбал

Видео: Агим Ибраими во „ритамот“ на Харлем Шејк

Предводникот на нашата Национална Фудбалска репрезентација, Агим Ибраими, мошне добро се вклопи во мега популарниот „Харлем Шејк“, воедно, Македонската публика исто така на некој начин „заигра“ во ритамот на „Харлем […]

Македонски фудбал

ФФМ изработува онлајн фан шоп

Фудбалската Федерација на Македонија е во процес на изработка на on-line shop/продавница каде набрзо ќе може да се нарачуваат дресови, сувенири и други промотивни материјали на фудбалската репрезентација. Извор: Фудбалска […]

Македонски фудбал

Фото: ФФМ го претстави новиот дрес за нашите национални тимови

Фудбалската Федерација на Македонија го претстави новиот дрес наменет за нашите национални тимови со апликација на рис, како ретко животно, специфично за нашите простори. Фото/Извор: Фејсбук фан-страна на ФФМ  Фудбалската […]

Македонски фудбал

Иван Тричковски – успешна репрезентативна и клубска сторија

Иван Тричковски, или популарниот „Тричко“, полека но сигурно се враќа во форма, барем тоа се виде на последниот натпревар што нашата селекција го одигра на дуелот со Данска, „Тричко“ блескаше […]

Издвојуваме

МАКЕДОНИЈА ОДБРОЈУВА…

Македонија одбројува до дуелот со Белгија, историски дуел, епска можност за епски триумф, момент кога илјадници грла ќе запејат во еден глас… МАКЕДОНИЈА!!! 22. март, на речиси еден месец пред […]