Ознака: манчестер сити

Меѓународен фудбал

Гвардиола: Јас сум подобар менаџер поради Премиер лигата

Менаџерот на Манчестер Сити,  Пеп Гвардиола смета дека конкурентната природа и големата непредвидливост на англиската Премиер лига обезбедиле најголем предизвик во неговата кариера досега. Пред да пристигне во Манчестер Сити, […]

Меѓународен фудбал

Манчестер Сити е најлошиот англиски клуб во историјата на Лигата на Шампионите!

По поразот во Дортмунд, со кој неговиот клуб ја затвори европската сезона, тренерот на Сити, Роберто Манчини, инсистира дека неговиот клуб нема причина да се срами.  Актуелниот англиски шампион заврши […]

Меѓународен фудбал

Агентот на Гвардиола: Пеп има договор со Сити, ќе земе некои играчи од Барса

Франсоис Галардо и порача на Барселона дека треба да биде загрижена. Британскиот таблоид „Сан“ пласираше приказна дека на тренерската клупа на Манчестер Сити од следната сезона ќе седне Жозе Мурињо. […]

Меѓународен фудбал

Манчини можел да го ангажира Торес пред Челзи

Тренерот на екипата на Манчестер Сити, Роберто Манчини, потенцира дека имал прилика да во својот клуб го доведе Фернандо Торес, пред трансферот да го реализира Челзи. Италијанецот на клупата на […]

Меѓународен фудбал

Берлускони: Сити „се договори“ со Гвардиола

Првиот човек на екипата на Милан, Силвио Берлускони, изјави дека Манчестер Сити има план во иднина да го доведе Пеп Гвардиола. Според зборовите на Берлускони, Манчестер Сити го спрема теренот […]

Меѓународен фудбал

Милан ќе прави трампа: Пато за Балотели

Според најавите на одредени англиски медиуми, се шпекулира дека наводно Милан и Манчестер Сити би можеле да направат трампа во која би се нашле двајца млади напаѓачи. Бомба во зимскиот […]