Ознака: марихуана

Црна хроника

Вечерва запленети над еден тон Марихуана

Вечерва запленети над еден тон Марихуана Вечерва во магацин во скопската населба Бутел откриени се 12 палети со 1240 килограми марихуана. Таа била спакувана во полиетиленски вакумирани пакувања и црни […]

Црна хроника

МВР: Двајца лишени од слобода поради поседување на марихуана и нож

МВР: Двајца лишени од слобода поради поседување на марихуана и нож. На 17.04.2020 во 15.30 часот, полициски службеници од СВР Скопје на подрачје на Гази Баба ги лишиле од слобода […]

Вести

Расте побарувачката за марихуана во САД поради кризата со КОРОНА

Се зголемува побарувачката за марихуана во САД. Се смета дека причината за тоа е што луѓето се принудени да останат дома поради корона-пандемијата. Според официјалниот извештај од минатата недела, во […]

Црна хроника

Затвореник во КПД Штип си дилал МАРИХУАНА, заработи кривична

СВР Штип поднесе кривична пријава против 30-годишниот М.С. од Кочани, осомничен за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“. Затвореникот во […]

Дестинации

Амстердам го забранува за туристите она по што е најпрепознатлив

Амстердам ја разгледува можноста да воведе забрана за продажба на марихуана на туристи во кафулињата, а истовремено истражува и нови начини како да го балансира начинот на живот на населението […]

Занимливости

ФОТО: Готвач уапсен затоа што користел канабис за „да проба нови вкусови“

Готвач од Сицилија е уапсен под сомнение дека продавал дрога, откако полицијата пронашла канабис во неговиот дом. Готвачот Кармело Кијарамонте (50) поседувал две големи стебла марихуана и еден килограм индиски […]

Македонија

Двајца гостиварци фатени со марихуана на наплатна рампа “Гостивар“

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против А.И.(24) и Ф.Ј.(24), двајцата од Гостивар поради “неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги и психотропни супстанци и […]

Црна хроника

Жена од Полска продавала марихуана во Куманово

СВР Куманово, до Основното јавно обвинителство Куманово, поднесе кривична пријава против М.Р. (31) од Полска, со привремено живеалиште во Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело – […]

Вести

Како беше спречен шверц на огромна количина марихуана?

Царинските службеници од граничниот премин Табановце, спречија обид за шверц на голема количина опојна дрога марихуана. На 29 март 2019 година, царинските службеници од граничниот премин Табановце при претрес на […]