Ознака: масакар

Свет

Невиден масакар во Мексико, најдени девет обесени и десет измасакрирани тела

Во западната провинција Мичокан, мексиканската полиција на еден надвозник пронајде девет обесени тела , и уште 10 измасакрирани тела, фрлени на блискиот пат, соопштија судски извори. Обвинителството на државата Мичокан […]

Свет

Починаа уште двајца, бројот на загинати во масакрот во Ел Пасо се зголеми на 22

Бројот на загинати во масакрот во американскиот град Ел Пасо, Тексас, од вчера се искачи на 22, откако две повредени лица им подлегнаа на повредите. Д-р Стивен Флаерти од Медицинскиот […]

Uncategorized

Најпотресното видео од масакрот во Нов Зеланд: Дете со крвави чорапи седи покрај својот татко кој лежи на земја

Во терористичкиот напад на две џамии во Нов Зеланд, 49 лица беа убиени, а 48 се ранети. Помеѓу оние кои го преживеаа масакрот има и деца, а едно потресно видео […]

Вести

Маскар во Мексико: Во ноќен клуб убиени 14, а ранети седуммина

Засега не се знаат причините за синоќешниот масакр во ноќен клуб во мексиканскиот крад Саламаника, пренесуваат агенциите. Вооружени мажи дошле со автомобили пред клубот и стрелале во посетителите. Сите во […]

Живот

Исповед за масакрот во Лас Вегас: „Помина една жена и ми кажа сите ќе умрете“

Потресна исповед раскажа една девојка која била во публиката за време на масакрот во Лас Вегас.Таа за тамошните медиуми изјавила дека една жена само 45 минути пред нападот им говорела […]

Вести

Масакр во САД: Македонец го избодел цимерот до смрт

Дваесет и двегодишен Македонец е обвинет за убиство на неговиот цимер со нож во САД. Според тамошните медуми, Јовица Николоски на 9 септември го убил својот цимер Спасе Граждани во […]

Црна хроника

Крвав масакар денеска во Босна

Вистински хорор ја потресе Босна кога 49-годишниот Алија Х. ја уби својата поранешна сопруга со секира, откако ја видел со новиот љубовник.Според податоците од медиумите, хоророт се случил утринава околу […]