Ознака: мајка

Живот

30 животни мудрости кои секоја мајка треба да му ги предаде на својот син

Некои животни лекции најдобро се учат на училиште, некои помеѓу луѓето кои ги нарекуваме пријатели, но најдобрите и најдрагоцени лекции се учат дома.Многу често мајките ја потценуваат својата улога на […]

Занимливости

Мајка на ТикТок откри одличен трик: Еве како лесно да ги исчистите дамките од масло на облека!

Дамките од масло се најлоши, но не е невозможно да се исчистат. Една жена го откри својот трик како да се отстрани маслото од облеката и вели дека тоа функционира […]

Занимливости

Мајка на бебенце на удар на јавноста поради големиот број на тетоважи: Ми говорат дека сум лош пример за детето

Беки Холт (33) од Велика Британија своето тело го покрила со тетоважи и поради тоа привлекува големо внимание во јавноста. Дури 95 посто од нејзиното тело е покриено со тетоважи, […]

Сцена

Лепа Брена се потсети на својата мајка со необјавени фотографии, едната особено ќе ви го скрши срцето

Иако има сè што ќе посака во животот поранешната југословенска ѕвезда Лепа Брена сепак има и нешто што не може да си го купи со пари, а тоа е животот […]

Здравје

Мајка на шест деца изгуби 75 килограми за една година: Ја откри тајната на нејзиниот успех

„Не можев да стојам повеќе од 45 минути!“ Кречел Картер (30) е мајка на шест деца, а на социјалните мрежи сподели слики кои зборуваат за неверојатна промена, односно за фактот […]

Сцена

Актерите од „Преспав“ деновиве главна тема во медиумите: Денеска вниманието го одвлече Талат…

Дритон Вејсели го толкува Талат од „Преспав“ – најомилениот лик од оваа серија. Актерот со својата харизма и забавниот лик ги освои срцата на публиката, а неговите гестикулации и изрази […]

Занимливости

Мајка споделува трик со кој го спасила кадифениот тросед откако нејзиното дете го „украсило“ со траен маркер

Една мајка била во шок кога го видела кадифениот тросед уништен од не толку уметничкото творештво што го направило нејзиното тригодишно дете со траен маркер. Детето го украсило троседот столот […]

Занимливости

Генијалните оброци на самохрана мајка на две деца го маѓепсаа Инстаграм: Овие креативни јадења сигурно не сте ги виделе!

Една мајка дошла до прекрасна идеја како на своите наследници да им го подобри расположението, па нејзините оброци станаа хит на интернет. Самохраната мајка Џејн Хилперт (47) од Велика Британија […]