Ознака: мајка

Занимливости

Детенце следело онлајн настава, неговата мајка г*ла се прошета пред камерата

Поради пандемијата од Ковид-19 која што го зафати светот, а како превенција а со цел да се спреши ширењето на истата децата приморани се наставата да ја слушаат онлајн преку […]

Живот

Најплодната жена на светот, која роди 43 деца, реши дека повеќе нема да раѓа

Мариам Набатанзи (41) од Уганда досега родила дури 43 деца, од кои на петпати четворки, четирипати на свет донела тројки и шест пати близнаци. Така, била бремена „само“ 15 пати, […]

Вести

Mицкоски ја потврди информацијата дека мајка му е позитивна на коронавирусот

Дa, точно е. Мајка ми е позитивна, веќе неколку дена. Направено е тоа епидемиолошко интервју со неа, луѓето кои биле во нејзина близина се разбира ќе бидат и се веќе […]

Сцена

Јелена Јованова стана мајка

Актерката Јелена Јованова денеска стана мајка. Ѕвездата од серијата „Преспав“ попладнево во болница во Загреб на свет го донесе своето прво дете. Синчето сè уште нема име. Јованова во 2015 […]

Живот

20 генијални трикови кои треба да ги знае секој родител

20 Генијални трикови кои треба да ги знае секој родител Родителството е еден од најисполнувачките, но истовремено и најтешките предизвици со кои некогаш ќе се соочите во животот. Имате еден […]

Живот

Како отчукува биолошкиот часовник кај жената?

Квалитетот на јајце-клетките со годините се намалува, па така и веројатноста за природно оплодување е помала, додека се зголемува ризикот од губење на детето. Но, покрај возраста на мајката, битни […]

Сцена

Среќен крај: Мајката на Тања и Лидија Кочовски пронајдена жива и здрава!

Невенка Кочовски, мајката на актерката Лидија и пејачката Тања Кочовски во раните утрински часови го напуштила својот дом и не се вратила, при што на социјалните мрежи експресно се рашири […]

Вести

Асимптоматична мајка од Њујорк несвесно инфицирала седумнаесет од нејзините осумнаесет деца со коронавирус

Асимптоматична мајка од Њујорк несвесно инфицирала седумнаесет од нејзините осумнаесет деца со коронавирус. Беше застрашувачки. Јас бев малку пред нив со заразата. Јенсик, која посвоила некои од нејзините деца, се […]