Ознака: мајка

Сцена

Шенон Доерти со потресна порака до својата мајка!

Актерката Шенон Доерти ја води најголемата битка во својот живот, а се споделува со луѓето кои ја следат на социјалните мрежи.Ракот повторно ѝ се врати, а некогашната ѕвезда на серијата […]

Вести

Денес пронашол мајка и ќерка живи, заглавени во кал во Сингелиќ

Четири дена по невремето, Бесим Весели денеска пронајде мајка и ќерка живи во кал и успеа да ги спаси во скопската населба Сингелиќ, објави Алсат-М. Во саботата кога се случи […]

Живот

Ја видел мајка му прв пат по 10 години и со реакцијата го РАСПЛАКА светот!

Знаете ли зошто велат „Плаче како мало дете“? Затоа што детските солзи се најискрени… баш такви солзи ронел и Џефри кога прв пат ја видел мајка си по цела деценија.Живееле […]

Живот

Оставила страшна порака на Фејсбук пред да се обеси во бавчата: 28- годишната мајка напишала…

Мајка која се борела со фактот дека ѝ се „одземени“ две деца, додека третото е во критична состојба во  болница, се обесила неколку часа откако  на Фејсбук оставила порака: „не […]

Живот

Заборавила да се одлогира од Фејсбук: Ќерката влегла на профилот на својата мајка, ведаш се одрекла од неа!

Социјалната мрежа Фејсбук е една од најпопуларните интернет страници меѓу  сите генерации, но и  број  1 кога се работи за расправии и  раскинувања поради  модерните комуникации.Во  повеќето  случаи тука љубомората […]