Ознака: мајка

Живот

Мајката заборавила да се одлогира од Фејсбук! Ќерката влегла на нејзиниот профил и видела…

Друштвената мрежа Фејсбук е една од најпопуларните меѓу сите генерации. Исто така е број 1 кога се во прашање кавги и раскинувања поради модерната комуникација.Во повеќето случаи тука е љубомората […]

Сцена

Најубавата фотографија од мајка и новороденче: Се уште не прогледало, веќе знае да се гушка

Оваа фотографија  со  сигурност ќе ви  го  стопи  срцето.Фотографија од мајка и  новороденче од едно холандско породилиште стана хит на интернет. Прво што ова новороденче сторило, било  да ја покаже […]

Балкан

Отворено писмо на неутешена мајка: Анѓела, можеше да бидеш моја!

Драгана Јанковиќ, мајката на Алекса Јанковиќ кој се самоубил поради   насилството на училиште, напиша потресно писмо по повод стравичното злосторство кое  се случи во Зајечар, кога брутално е силувано и  […]

Балкан

Хорор: Мајка заедно со љубовникот ДО СМРТ ја претепала својата 2- годишна ќерка!

Дека човечката бруталност и  суровост не познава граници, потврдува и  случајот кој  се случил во градот Јасеница, на крајит на северот на Словенија, каде Босанката Санда Алибабиќ заедно со својот […]

Живот

Оваа фотографија предизвика хаос на интернет, а се ќе ви стане јасно кога ќе видите цела!

Една мајка признала дека некои луѓе ќе ја сметаат оваа фотографија за непристојна.Доаѓањето на нов живот на свет е секако најубава работа која може да се доживее, но не е […]

Живот

КАЕЊЕТО ГО ГРИЗЕ: „Мајка ми имаше едно око. Ја мразев бидејќи поради тоа ме доведуваше во непријатни ситуации…“

Оваа приказна веќе подолго време кружи на интернет. Можеби не е реална, но навистина вреди да се прочита. Дефинитивно ќе ви го скрши срцето…Имав мајка со едно око. За жал, […]

Живот

Малечко девојче се стрчало расплакано кај мајка си: Она што и го кажала за нејзината сестричка ја оставило БЕЗ ЗБОРОВИ!

Ако сте мајка на мало дете, веројатно сте запознаени со секојдневно плачење без причини…Малата Елаја Андерсон има две години, и е во тој период кога плачењето без особена причина е […]