Ознака: мелено месо

Кулинарство

Паша ќофте

500 г јунешко мелено месо 1 филџан ориз 1 рендана главица кромид 1 морков исечен на ситни коцки 1 рендан корен од пашканат 1 корен од магдонос 4 лажици брашно […]

Кулинарство

Пита со месо

500 г кори за пита 400 г мелено месо 400 г рендани компири 2 главици кромид 4 јајца магдонос 1 лажица сув зачин масло, сол и мелен црн пипер Кромидот […]

Кулинарство

По традиционален англиски рецепт: Подгответе вкусна овчарска пита

Сте ја пробале ли популарната овчарска пита? Оваа пита која е обожавана во светски рамки претставува традиционално англиско јадење кое се припрема од месо и пире од компириСостојки: 2 лажици […]