Ознака: мелено месо

Кулинарство

По традиционален англиски рецепт: Подгответе вкусна овчарска пита

Сте ја пробале ли популарната овчарска пита? Оваа пита која е обожавана во светски рамки претставува традиционално англиско јадење кое се припрема од месо и пире од компириСостојки: 2 лажици […]

Занимливости

Не правете ги: Ова се петте најчести грешки во припремањето на меленото месо

Меленото месо е неизоставлив додаток на секојдневните јадења што ги спремаме во домот. За да го искористите неговиот максимум, не правете ги следните грешки.1-Не го замрзнувајте меленото месо во оригиналното […]