Ознака: моцарела

Кулинарство

Направете домашна моцарела за половина час: Најубавиот италијански деликатес

Ако сте љубител на свежа моцарела, ќе ја сакате уште повеќе откако сами ќе ја направите … За 480 гр моцарела сирење ви требаат: 4 литри домашно кравјо млеко 250 […]