Ознака: моцарела

Кулинарство

Специјалитет од рајот! Пилешко полнето со спанаќ и моцарела

Вкусно и крцкаво пилешко за ручек…Состојки: 4 шницли пилешки гради 200г обарен спанаќ 100г моцарела сирење Маслиново масло 100г презла Сол и зачин по желба Подготовка: Обарете го спанаќот, на […]

Кулинарство

Нема да знаете за доста! Брускети со моцарела и сланина!

Едноставно неодоливи…СОСТОЈКИ: 1 багет (ако немате багет, можете да го искоритите било кој тип на леб) 150 гр сланина (тенко сечена) 00 гр пиперка 150 гр моцарела 1 лажичка маслиново […]