Ознака: НАТО

Избор на уредникот

Петровски: Столтенберг вели патот ви е преку Атина, но нема гаранции…

Во своето гостување во ТВ Плус од Куманово Филип Петровски говореше отворено и мошне прецизно за проблемите со кои се соочува Македонија во последно време. Тој посочи дека требаше да […]

Коментари

На што се смеат овие луѓе?

Да, да добро читате. На што се смеат овие луѓе. Македонија тоне во корупција и скандали секојдневно. Истовремено ни се подготвува промена на уставното име без ганација за членство ниту […]

Вести Македонија

ДО КРАЈОТ НА НЕДЕЛАВА МНОГУ ВИСОКИ ГОСТИ ВО МАКЕДОНИЈА – со каква цел?

Попладнево на Скопскиот аеродром ќе слета Столтенберг, а по него – Мичел, Курц и Меркел до крајот на неделава ќе ја посетат Македонија. Доаѓаат ли да му дадат ветер во […]

Вести

Столтенберг пристигна во дводневна официјална посета на Македонија

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг вечерва допатува во Скопје, во пресрет на референдумот закажан за 30 септември. На скопскиот аеродром Столтенберг беше пречекан од министерката за одбрана Радмила Шекеринска. […]

Избор на уредникот

Има сериозна разлика помеѓу гласање против на референдумот и БОЈКОТИРАЊЕ. Проследете ги аргументите

Господа сеачи на магла (како од власта така и оние кои глумат прагматична и фиктивна опозиција) и правото на бојкот е демократско право. Додека не почнала кампањата на власта (бидејќи […]

Балкан

Кругот на непријатели околу Русија се зголемува: Путин е фрустриран затоа што го губи влијанието на Балканот

Откако Грција, земја која што има традиционално блиски односи со Русија, минатиот месец протера двајца руски дипломати поради обид за саботажа на договорот со Македонија, стана јасно дека Путин го […]

Вести

Пејачите се откажуваат од настап на срамната прослава во сабота, благодарение на твитерџиите?

Дел од артистите кои се најавени во програмата на Владата за прослава на условената покана за ЕУ и НАТО ги откажуваат настапите?! Твитерџиите ги “распнаа” изведувачите со статуси, барајќи од […]

Избор на уредникот

Цуцуловски за самонаречените „експерти“ – ПЕГЛАЊЕ

ПЕГЛАЊЕ. Ја гледам таканаречената дебатна емисија „Само вистина“ на Канал 5. Гледам и прекинувам да гледам, бидејќи и двајцата учесници во емисијата (Александар Пандов и Исмет Рамадани) нашироко и надолго […]

Издвојуваме

Се случи чудо – Илинка Митрева се спротивстави на менувањето на името на Македонија

Воопшто не е лесно од таква стартна позиција, да кажам од урнатини, да се стигне до една ситуација, која што Заев вчера ја обелодени, дека има заемно прифатлива опција, но […]

Вести

Ако се реши името НАТО ќе ја покани Македонија за членка

Ги поздравувам напорите за изнаоѓање решение, а ако се реши проблемот, тогаш НАТО ќе ја покани Поранешната југословенска Република Македонија да стане членка на НАТО, вели Генералниот секретар на Алијансата, […]