Ознака: несреќа

Балкан

Страшна сообраќајна несреќа предизвика хаос: Повредени 17 лица меѓу кои 6 деца

Во верижна сообраќајна несреќа која утрово се случи на автопатот Белград- Скопје, кај клучката Дољевац, повредени се 17 лица и во тек е нивното згрижувањеСпоред неофицијалните информации, до несреќата дошло кога […]

Балкан

Ужас! Го удрил автомобил и од силината на ударот летал 3 метри во височина

Девојка утринава удрила пешак кој претрчувал на пешачки премин на улицата „Јуриј Гагарин“ во Белград.Според очевидците за пешаците било црвено, но не е познато од која причина човекот пробал да ја претрча улицата кога […]

Занимливости

Никако не купувајте кујна во оваа боја, носи несреќа и сиромаштија!

Според Фенг шуи филозофијата никогаш немојте да купувате кујна во оваа боја.Според Фенг шуи филозофијата никогаш немојте да купувате кујна во оваа боја. Кога се работи за кујната, катчето кое […]

Вести

ЧУДЕСНО: Фудбалерот кој го преживеа падот на авионот ги направи ПРВИТЕ ЧЕКОРИ

Преживеаниот фудбалер Chapecoense Alan Ruschel (27), кој после стравичната несреќа од падот на авионот комуницираше само со гестикулации, ги направи своите први чекори. Одбрамбениот играч беше прв кој го спасиле […]

Сцена

Тие биле на чекор од смртта: Ова е најтажната фотографија од преживеаните фудбалери која го обиколи светот!

Малиот клуб од бразилската лига Чапекоенсе јуришаше кон историски успех, но неговиот ѕвезден пат е прекинат во незапамтената трагедија која се случ

Вести

Автомобил излетал од пат, едно лице повредено

Вчера околу 22:14 во Скопје на патот за Долна Матка се случила сообраќајна незгода во која Љ.И. (28) од Скопје управувајќи автомобил „Голф“со скопски регистарски ознаки излетал од патот.Во незгодата […]