Ознака: облини

Мода

Ловато докажува дека слабите девојки веќе „не се интересни“

Американската пејачка и актерка, Деми Ловато, неодамна доби многу комплименти кога објави фотографија во проѕирна блуза и го покажа цврстиот стомак. Таа им се посветила на тренинзите после рехабилитацијата, откако […]

Живот

Зошто мажите повеќе сакаат жени со облини?

Во досегашните истражувања многупати е испитуван и скениран машкиот мозок додека ги набљудува жените со облини и жените без облини. Резултатите покажале дека машкиот мозок се активира додека гледа женски […]

Сцена

Пејачката накачила 15 килограми повеќе, а сега ги покажала облините во проѕирна долна облека

Ријана својата нова колекција ја прилагодила за жени со различни конфекциски броеви, а проговорила и за својот впечатлив моден стил. Пејачката од Барбадос последнава година накачила повеќе од 15 килограми, […]

Сцена

Родила две деца, а кога ги покажала извајаните облини, било невозможно да не се гледа во неа

Манекенката Дуцен Крос била фотографирана овој викенд на Мајами, прво во текот на снимањето на новата модна кампања, а следниот ден и на плажа со пријателките, а во двете прилики […]

Видео

СОКРИ СЕ , ОСВЕН ОБЛИНИТЕ! Една од најубавите жени во светот го поздрави светот во долна облека!

Американската манекенка и глумица Кејт Аптон се смета за жена која засекогаш го промени стандардот на женската убавина.Ќе признаете дека за “plus size” манекенките започна да се говори од релативно […]

Занимливости

Кој има најдобри облини на сите времиња?

Иако модерните ѕвезди немаат проблем со покажување на своето тело, холивудската легенда Мерлин Монро е избрана за жена со најубави облини на сите времиња. Мерилинка, за која гласаа четири од […]

Занимливости

Славни се само затоа што имаат облини и сексипил

  Ако успехот зависи од добриот успех, тогаш несомнено овие личности се најславни.  Иако има и такви личности кои својот славен статус го постигнаа преку нивните занимавања кои по својата […]