Ознака: облини

Сцена

Сестрата на Богдана Родиќ се соблече во бикини и ги покажа облините

Бојана и Богдана Родиќ постојано се во центарот на медиумите поради врската на Бојана со синот на Гоца Божиновска, но и бракот на Богдана со Вељко Ражнатовиќ. Меѓутоа, сега нивната […]

Мода

Златни совети за жените кои имаат облини и полна фигура

Доколку имате полна фигура, научете како да ги истакнете вашите предности и да ги сокриете вашите недостатоци и со малку напор да изгледате прекрасно. Доколку имате големи гради, изберете соодветен […]

Нега и убавина

12 легендарни диви кои докажуваат дека костимите за капење сакаат облини

Во седудесетите години од минатиот век сите сакаа да ги гледаат убавиците на Холивуд во костими за капење. Сите жени кои сметаат дека се дебели бидејќи не носат конфекциски број […]

Мода

Ловато докажува дека слабите девојки веќе „не се интересни“

Американската пејачка и актерка, Деми Ловато, неодамна доби многу комплименти кога објави фотографија во проѕирна блуза и го покажа цврстиот стомак. Таа им се посветила на тренинзите после рехабилитацијата, откако […]

Живот

Зошто мажите повеќе сакаат жени со облини?

Во досегашните истражувања многупати е испитуван и скениран машкиот мозок додека ги набљудува жените со облини и жените без облини. Резултатите покажале дека машкиот мозок се активира додека гледа женски […]

Сцена

Пејачката накачила 15 килограми повеќе, а сега ги покажала облините во проѕирна долна облека

Ријана својата нова колекција ја прилагодила за жени со различни конфекциски броеви, а проговорила и за својот впечатлив моден стил. Пејачката од Барбадос последнава година накачила повеќе од 15 килограми, […]

Сцена

Родила две деца, а кога ги покажала извајаните облини, било невозможно да не се гледа во неа

Манекенката Дуцен Крос била фотографирана овој викенд на Мајами, прво во текот на снимањето на новата модна кампања, а следниот ден и на плажа со пријателките, а во двете прилики […]